Hva er et storkurs?

Storkurs er nesten som en mini-leir hvor vi overnatter på skole. 

Ved påmelding er det forskjellige emnekurs man kan velge mellom, og det er mye moro på programmet.

Informasjon om kurset og påmelding 

                                  

  • Kurset starter fredag kl. 19.00 (oppmøte og innkvartering fra kl 18:00)Avslutning og hjemreise søndag 7. sept kl. 15.00
  • Du kan velge mellom 7 spennende emnekurs på lørdagen. Velg et emnekurs ved påmelding. Det er begrenset med plasser på noen av emnekursene, og derfor lønner det seg å være tidlig ute med påmelding. Om du ikke finner et kurs ved påmelding betyr det at kurset er fullt.
  • Søndagen reiser alle til Midgardsenteret på Borre der det blir forskjellige vikingaktiviteter.
  • Påmeldingen er åpen. Logg deg inn med medlemsnummer og passord på 4h.no
  • Kurset er for deg som er junior og senior (født i år 2013 eller før), og det koster kr. 900,- pr. deltaker.   
  • Kursavgiften dekker hele kurset med overnatting, alle måltider, underholdning på kveldene, aktivitetsdag på Midgardsenteret og noen emnekurs (egenandel på emnekurset Paintball)
  • Påmeldingen er bindene, og frist for påmelding er 24. august
  • Dersom man har matallergi mot enkelte matvarer, må dette informeres om ved påmelding.
  • Informasjon sendes til de påmeldte i forkant av kurset.
  • Ta kontakt på e-post anita.nilsen@4h.no om dere har spørsmål!

 

 

Emnekurs - Lørdag

 

Kurs 1: Ballspill på sletta – Er du glad i ballspill? Bli med på sletta og fyll dagen med volleyball, fotball, slåball etc. Ballspill er ute og vil gjennomføres ute uansett vær, så husk å ta med ekstra klær.

 

Kurs 2: Gårdsbesøk på Skjee Samdrift – Skjee Samdrift er en stor produksjonsgård med bla melkekyr. Det produseres melk, kjøtt og korn. 

På gården vil dere få omvisning i fjøset og være med på fjøsstell. Dere vil også få høre om og se moderne landbruksproduksjon og melkerobot. Dere lager lunsj sammen på gården. Det vil også bli litt felles aktiviteter. 


Kurs 3: Hjortegården – På Hjortegården vil du få en unik mulighet til å bli bedre kjent med hjorten og være med på mating av den. Det vil også være andre aktiviteter som natursti, fuglekassesnekring mm.

 

Kurs 4: MatlagingBli dagens stjernekokk. Lag middag og dessert til de andre kursdeltagerne. Dere skal også lage en deilig lunsj til bare dere på matlagingsgruppa.

 

Kurs 5: Tegnspråk Sammen leker vi oss med tegn, ansiktsuttrykk og hvordan vi kan snakke med hele kroppen - det er tegnspråk! Et språk ikke så mange kan - som du også kan bruke til å sende hemmelige beskjeder til venner i timene kanskje… 

 

Kurs 6: Swingkurs Bli med på swingkurs med BU!  Dette er kurset for deg som vil imponere på dansegulvet. Ps gutter: Husk at jentene liker gutter som kan danse!

 

Kurs 7: Paintball - «Treff nye venner på en spennende og fartsfylt aktivitet, fylt med blåmerker og masse moro. Vi spiller på utendørs bane, så kan vært lurt å kle seg etter været og ha klær som tåler en tur i skogen.»

Egenandel 400 kr

 

Søndagen reiser alle til Midgardsenteret på Borre der det blir forskjellige vikingaktiviteter

 

Program

Fredag:

Fra kl 18.00                  Ankomst og innkvartering

Kl. 19.00                        Velkommen og info + middag

Kl. 20.30                        Bli kjent disco

Kl. 23.00                        Ro i gangene/rommene

Kl. 00.00                        RO

 

Lørdag:

Kl. 08.00                        Vekking

Kl. 08.30                        Frokost – husk å smøre matpakke

Kl. 09.30                        Fellessamling - gymsalen

Kl. 10.00                        Emnekurs

Kl. 12.30                        Lunsj - Alle smører med seg lunsj

Kl. 15.00                        Emnekurs - ferdig

Kl. 16.00                        Middag

Kl. 18.00                        Felles aktiviteter

Kl. 20.00                        Kveldsmat

Kl. 21.00                        Film og diverse aktiviteter

Kl. 23.00                        Ro i gangene/rommene

Kl. 01.00                        RO

 

Søndag

Kl. 08.00                        Vekking, frokost og pakking

Kl. 09.30                        Fellessamling i gymsalen

Kl. 10.15                        Avreise Midgardsenteret

Kl. 11.30                        Aktiviteter Midgardsenteret

Kl. 13.45                        Lunsj

Kl. 15.00                        Avslutning og hjemreise

 

Håper vi ser deg – bli med på Storkurs!