Glemt noe? -klikk her for å se bilder og meldinger.  

En spent gjeng 4H-ere

Fredag ettermiddag ankom spente 4H-ungdommer Skjold Arena i Vindafjord. Noen skulle delta på Storkurs for første gang, og var spent på alt; Får jeg sove med så mange andre i samme rom? Kommer jeg til å bli kjent med noen? Kommer jeg til å mestre alt jeg skal lære på temakurset? Vil jeg lengte hjem? 

Flertallet av de nesten 200 4H-erne, hadde derimot deltatt på 4H-arrangement før. De visste at soving er oppskrytt. At nye venner fra andre 4H-klubber er toppen av lykke. At man blir utfordret til å sprenge egne grenser, men at det er spennende å prøve nye ting - og herlig å mestre! 

Søndag kunne både deltakere og voksne frivillige se tilbake på en helg med mange store smil, stolte øyne og fantastiske opplevelser. 

Etter ordfører og 4H-er Ole Johan Vierdal hadde klippet snoren og åpnet Storkurs 2026, kunne fredagskvelden brukes til å bli kjent med og trygg på egen kursgruppe.

ordfører i vindafjord klipper snora for å åpne storkurs 2026

Lørdagen morgen brilierte arrangørkomiteen med fantastisk logistikk. Da ble nemlig alle deltakerne, voksenledere og ledsagere geleidet til ett av de 16 ulike temakursene. Noen ble transportert med buss, andre kunne gå til kursstedet. Takk til alle voksenledere som har sendt oss bilder. 

Vil du se flere bilder? Sjekk album i Google. 

kolasj med bilder fra kursene

For at ungdommene våre skal oppleve alt dette, er det mange frivillige i sving. I Miljøtorget gjorde alumnene Lise, Tage, Thomas, Mikal, Stine, Mari og Kim en helt fenomenal innsats. Lang kø i kiosken og topp stemning rundt brettspillene. Godt jobba!

frivillige alumner i miljøtorget

På arrangement i 4H har alle deltakerne en voksenleder å forholde seg til. Hvem dette er, avgjør klubbene. Under Storkurset hadde vi til en hver tid 26 voksenledere på plass. De blå vestene gjør i tillegg enkle dugnadsoppgaver som streifvakter, fylle på papir på toalettene og hjelper til med matservering. Denne ressursen er uvurdelig for 4H Rogaland. På bildet over ser dere Jeanette og Siv Iren, to er av våre mest erfarne voksenledere. En stor takk til alle! 

2 av våre mest erfarne voksenledere tar en kaffepause

Arrangørkomiteen fra 4H-nemnda i Vindafjord og Tysvær har planlagt og koordinert siden tidlig høst. For et samarbeid og for en gjeng! Takk for god ledelse, tydelige meldinger og ikke minst fantastisk organisering. 

Leder Marit Øverland Ilstad 
Nestleder Eli Ersland
Beredskap Marianne Cederløv og Anne Håheim
Kurs Nina Haslemo og Bente Skålnes Sandsgård
Mat Marit Øverland Ilstad 
Teknisk Roald Sandsgård
Dugnadslister Eli Ersland

 

På kjøkken var det hektisk aktivitet hele helga. Her fikk vi hjelp av lokale dugnadsfolk. Blant annet Jostein Solheim på 14 år. Til sammen jobbet han over 13 timer! 

 Jostein som kutter hamburgerbrød

matbord

På søndag overleverte arrangementsleder, Marit, stafettpinnen (arrangørvest) til neste arrangør; 4H-nemnda i Klepp og Time, her representert av Elin og Kristin. Overlevering av arrangørvest til neste storkurs-arrangør

Glemt noe? 

Alt av hittegods ligger nå i Vindafjord. Ta kontakt med Nina Haslemo Divarbekk på epost eller telefon (97 54 20 61) om noe av dette er ditt. 

glemte uteklær
Skoene er størrelse 42. PS! Vi har en deltaker som savner et likt par sko, men størrelse 45. Kanskje noen har tatt feil? 

glemte inneklær

andre glemte ting