4H Norge oppfordrer alle klubber til å verve nye medlemmer i august og september.
Mange barn og unge er klare for å teste nye fritidsaktiviteter på høsten. Foreldre er på leting etter ideer for hvordan de kan aktivisere barna, og barna er ekstra motiverte for å prøve nye ting.
Alle klubber blir oppmodet til å gjennomføre minst et rekrutteringstiltak for å introdusere så mange som mulig til den beste fritidsaktiviteten i verdenen – nemlig 4H!
Her er noen tips og ideer til hvordan din klubb kan bidra.
Vervetips til klubbrådgivere:
- Stand: Lag en stand som synliggjør 4H-fargene og logoen vår. Vis fram de spennende aktivitetene 4H har å tilby. Lokalbutikker, kjøpesentre, bibliotek, lokale festivaler, akolearrangement og diverse messer, er gode arenaer for å sett opp en effektiv stand. Bestill roll ups, infomateriell og annet utstyr i 4h-butikken.
- Åpent arrangement: Planlegger en aktivitet som er ekstra kul, og som kan fange interessen til nye medlemmer. Finn frem noe godt å spise, for så å invitere til en åpen dag hvor barn og unge kan bli bedre bekjent med 4H, og som kanskje gjør at de melder seg inn deretter.
- Konkurranser: Kombiner stand med leker og konkurranser for å tiltrekke nye medlemmer. Lag et fargerikt skilt der det står «Leker og konkurranser», tilrettelegger for aktiviteter som lykkehjul, ringspill, spikring, tautrekking eller «gjette tallet i glasset». Del ut deltakerpremier og giveaways i form av drops, klistremerker og tatoveringer. Disse finnes på 4hbutikken.no.
- Infomateriell: Del ut brosjyrer, gi bort vervekort og heng opp plakater der det lar seg gjøre. Vervemateriell, standmateriell og infomateriell kan bestilles i 4hbutikken, eller lastes ned fra nedlastingsentret.
- Det er smart om klubben deler ut materiell med oversikt over aktiviteter for perioden og kontaktinformasjon. Klubben kan lage egne f.eks. flyere ved å bruke de nye malene under i grafisk profil/nedlastingssenteret.
- Skolebesøk: Spør den lokale skolen om dere kan få fem minutt til å presentere 4H til en eller flere av klassene på skolen, og del ut vervekort til alle elevene som de kan ta med seg hjem til foreldrene sine.
- Sosiale medier: Vi oppfordret klubbene til å legge ut bilder av stand, åpne arrangement og diverse aktiviteter på sine sosiale medier for å promotere alt det kule og gøye som 4H driver med.
Du finner alt du trengeer i 4H-butikken
Du finner alt du trenger for å lage en god stand på 4H-butikken.no. Kombiner 4H-rollup, brosjyrer, vervekort, T-skjorter, klistremerker, tatoveringer og 4H-drops, for å skape en effektiv og godt synlig stand med kule giveaways.
Lykke til med vervingen ved skolestart!