Er du nysgjerrig på verden? Ønsker du å bli kjent med andre kulturer? Bli kjent med ungdommer fra en helt annen del av verden?
4H er en global organisasjon og våre internasjonale programmer er en viktig del av 4H sin identitet. Vi er en del av et internasjonalt fellesskap. 4H-ere som tar del i det internasjonale arbeidet, enten ved å delta på et arrangement, en studietur eller utveksling får en opplevelse for livet.
Mille Benedicte Johnsen Egeland var på USA-utveksling i sommer og kom hjem med mange gode minner i kofferten.
- Utvekslingen har gjort meg mer selvstendig, og trygg på meg selv. Jeg har lært å tilpasse meg nye situasjoner, og jeg har fått venner og minner for livet. Det var også spennende å se hvordan 4H fungerer i et annet land, fortalte hun da hun kom hjem.
Fagleder i 4H Norge, Stine Pernille Kjos er stolt og glad for det internasjonale tilbudet i 4H.
- Vi får tilbake ungdommer som har utviklet seg, blitt mer internasjonalt bevisste og har nye erfaringer å dele med andre. Vårt internasjonale program bygger broer mellom land, og styrker fellesskapet i organisasjonen, forteller Kjos.
Videre internasjonalt arbeid i 4H
4H Norge sitt sentralstyremøte vedtok i september videre føringer for det internasjonale programmet i 4H.
Her kan du nettsaken: Videre internasjonalt arbeid i 4H.